Erdei iskola Parádon

Gyönyörű hegyi környezetben, tágas külső térben tölthettük el ebben az évben is azt az öt erdei iskolai napot, melyet a szülők, nevelők, egyéni támogatók és az ottani szakemberek összefogásával valósíthattunk meg.

Alföldön élő gyermekeink számára nagy élmény volt hegyvidéken élni néhány napig. A túrákon közelről ismerhették meg a hegyvidéki erdők, patakok életközösségét, vadgazdálkodását. A közvetlen tapasztalat, a gyermekcentrikus szakembergárda biztosította az oldott légkört, a hatékony megismerési folyamatot, az ismeretek rendszerezését.

Izgalommal, érdeklődéssel fordultak tanulóink a kézműves foglalkozások felé, örömmel próbálták ki a természet adta anyagokból a régi, számukra viszont új mesterségeket, sportokat.

Szinte egész nap a szabadban tartózkodtunk, az időjárás is „velünk volt”. Rákényszerültek gyermekeink a nehézségek leküzdésére és önmaguk legyőzésére. Együtt lakva még jobban megismerhették egymást, megtapasztalhatták az egymásra utaltságot. Közös élményeink kapcsolataikat erősíthették, a közösségek pozitívan formálódhattak. Nyilvánvalóbbá vált az is számukra, hogy az ember is a természet része, miért fontos annak megismerése, megbecsülése, védelme.

Sok élménnyel, ismerettel felvértezve, saját készítésű ajándékokkal, érzelmekben gazdagabban térhettünk haza.

Köszönjük mindenkinek, aki segített bennünket!

Erdei iskolai szótárunk

csendespihenő=suttogás

fürdés=viháncolás

takarodó=kullancsvadászat