GYERMEK- ÉS IFJÚSÁGVÉDELEM

Drogmentes Maraton

Szakemberek állítása szerint a drogproblémákat a fiatalok életében megelőzi egy másik, személyes probléma. A drogozó fiatalok körében készült felmérésből kiderül, hogy sokszor „csak” unalomból, vagy jobb tevékenység híján nyúlnak drogokhoz. Valós segítséget akkor nyújthatunk, ha a drogozás helyett más célt helyezünk a fiatalok látókörébe. Olyan alternatívákat kell ajánlani, amelyek tartalmas időtöltést, szórakozást jelentenek, amiben a gyerekek, fiatalok örömüket lelik, és építően is hat a gyerekek, fiatalok személyiségére.

2017. május 12-én a Drogmentes Magyarországért Maraton csapata látogatott el iskolánkba, ahol előadást tartott a 7. és 8. évfolyamos tanulóknak. Mindenki jó valamiben: ki szépen rajzol, ki gyorsan fut, jól focizik vagy tornázik, tehetséges zenész, vagy épp énekhangjával vagy humorával tűnik ki a többiek közül. Ragadjuk meg ezeket a tulajdonságokat, és helyezzük előtérbe, fordítsunk rá több energiát! „Ne drogozz, inkább fuss!” - ez volt a délelőtt mottója, ahol az előadást tartó fiatalok a saját élményeikre is támaszkodva kendőzetlenül beszéltek a gyógyszerek, kábítószerek és alkohol egészség– és személyiségkárosító hatásairól, bevonva iskolánk tanulóit is. Zárásként az előadók, tanulók és tanárok együtt futottak tiszteletkört a drogmentes életért.

Hajmáné Farkas Éva

gyermek- és ifjúságvédelmi felelős

Iskolaangyal

Karácsonyi készülődés

Európai Mézes Reggeli 2015. 11. 20.

Egészséges Bács-Kiskunért (E-BUG program) TÁMOP-6.1.5.-14-2015-0003

pdf-iconFelhívás