ELTÉRŐ TANTERVŰ TAGOZAT

(2019/2020)

Az eltérő tantervű tagozat diákjai a korábbi tanévekhez hasonlóan az idén is sok iskolai és azon kívül eső programon vettek részt. Ezek nagyrésze köszönhető a sikeresen futó AdjEgyÖtöst! elnevezésű pályázatnak, melynek szervezésében számtalan esemény szereplői voltunk. Az intézmény és a tagozaton tanító kollégák közös, egybehangzó véleménye a társadalmi integráció minden lehetséges területének meglépése a gyermekek érdekében. Ősszel, a láthatóság jegyében esti kerékpározásra mentünk az Ezüst Gólya Klub tagjaival. A pályázaton nyert összeg egy részéből feledhetetlen napot töltöttünk Budapesten, ahol meglátogattuk a Tibi csokoládégyárat és élő előadást hallgattunk Nick Vujicic-től a Papp László sportarénában. Ezt a napot a Nem Adom Fel kávézóban zártuk közösen elfogyasztott vacsorával. Novemberben fát ültettünk, mézes napon mézet kóstoltunk, a nyolcadikosokkal pedig  Kiskunfélegyházán, a Szakmák éjszakáján lehetőségeik felől tájékozódtunk. Részt vettünk a DADA programjain, REÁL címkéket és papírt gyűjtöttünk. Végzőseink közül ketten eljutottak Erdélybe, a Határtalanul pályázat szervezésében. Ezúton is köszönjük, hogy ott lehettek diákjaink.  A szokásos szépíró versenyre idén is beneveztünk, ahol mindenki jól szerepelt, ezen kívül képviseltük iskolánkat a Luca kupán. Az adventi városi gyertyagyújtáson most előszőr mi is szerepeltünk, ezúton köszönjük a szervezőknek a lehetőséget az AdjEgyÖtöst! csapat tagjai nevében. Az ünnep alkalmából jelelős műsorunkkal meg tudtuk ajándékozni az időseket és az iskola többi diákját is. Januárban nyolcadikosaink közül néhány tanulóval immáron harmadik alkalommal vettünk részt a városi felolvasó esten, ez az esemény mindig nagy élmény gyermekeink számára. Majd februárban a jótékonysági farsangi bálon megmutattuk, hogy „mindannyian mások vagyunk” és megállapítottuk, hogy jó az, ha van néhány közös dalunk JAz iskolai farsang mindig jó alkalom táncos lábú tehetséges gyermekeinknek a bemutatkozásra, ez idén is megtörtént. Sajnálatos módon a kialakult járvány helyzet miatt számtalan betervezett programunk elmaradt. A tanulást az esetek nagyrészében papír alapon oldották meg diákjaink, és mindenki sikeresen teljesítette a tanévet. Végzőseink közül mindenkit felvettek középfokú intézménybe. Bár szűkebb körben, mint előző években, de szerencsére rendben elballagtunk.

Tóth Klára gyógypedagógus