TIOP-1.1.1-07
Informatikai eszközökkel gyarapodott az iskola Izsákon

Izsák Város Önkormányzata támogatásban részesült „A pedagógiai, módszertani reformot támogató informatikai infrastruktúra fejlesztése” címmel meghirdetett pályázaton.

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósult meg.

A nyertes projekt TIOP-1.1.1-07/1-2008-1140 azonosítószámon, „A pedagógiai, módszertani reformot támogató informatikai infrastruktúra fejlesztése az izsáki iskolában” címmel 26 752 000Ft összegben biztosított eszközbeszerzést, valamint továbbképzési lehetőséget az informatikai eszközök használatának elsajátításához.

Az izsáki Táncsics Mihály Általános Iskola, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény és Diákotthon informatikai eszközparkja 15 tantermi csomaggal (amelyek mindegyikéhez 1db interaktív tábla, 1db projektor és 1db lap-top tartozik), 48db számítógéppel, 1db szerver szoftverrel, 1db alkalmazás szerverrel, 2db WIFI csomaggal bővült.

Ezek az eszközök az intézmény pedagógiai munkáját változatosabbá, érdekesebbé, látványosabbá teszik majd, és remélhetőleg felkeltik a tanulók fokozottabb érdeklődését is.

A szülők is betekintést nyerhettek az eszközök használatába nyílt tanítási órák keretében. Az intézmény összes pedagógusa 10 órás képzésen vett részt, melyen elsajátították az interaktív táblák használatának alapjait.

A fenti eszközök hozzájárulnak a NAT digitális kulcskompetencia terület fejlesztésének megvalósításához, segítik a tanulókat az informatika mindennapi életben való alkalmazásában.

Meghívó nyitó rendezvényre Meghívó bemutató órára Meghívó záró rendezvényre

Nyitó rendezvény Záró rendezvény Bemutató óra